ریزش باران از جمله اتفاقاتی است که حتی یک چشم‌انداز معمولی و نه چندان خیره‌کننده را به تابلویی تماشایی و چشم‌نواز تبدیل می‌کند. اما عکاسی روس، موفق شده تصاویری متفاوت را از روزهای بارانی به ثبت برساند. تصاویری که در آن‌ها، خیابان‌های خیس از قطرات باران به تابلوهای نقاشی شباهت پیدا کرده‌اند.

ادوارد گوردیف (Eduard Gordeev)، عکاس روس ساکن شهر سنت پترزبورگ، نمایی کاملاً متفاوت و رویایی را از چشم‌انداز شهری به ثبت رسانده است. سوژه‌ی اصلی کار او دورنمایی است از خیابان‌های شهر که هنگام بارش باران، حال و هوایی متفاوت به خود گرفته‌اند. ریزش باران و قطراتی که لنز دوربین را لکه لکه کرده به همراه نور محیطی خاص و پراکنده، سبب شده است که هر کدام از این تصاویر شکل و شمایلی خاص یافته و به نقاشی‌های زیبای رنگ و روغن شباهت پیدا کنند. اگرچه بخش عمده‌ای از این تصاویر در شهر سنت پترزبورگ گرفته شده‌اند، اما در این میان می‌توان اینجا و آن جا، نماهایی از شهر لیسبون را نیز مشاهده کرد.

در نهایت اینکه عکاس خوش‌ذوق ما کوشیده است در قالب این پروژه‌ی دیدنی، گرفتگی آسمان ابری و دلتنگی روزهای بارانی را کمرنگ کرده و به جای آن جادوی مناظر رمانتیک و رویایی را جایگزین کند. تصاویری که تأثیری قدرتمند و سحرانگیز بر مخاطب داشته و او را نیز در افسون یک روز بارانی شگفت‌انگیز، سهیم می‌کند. در ادامه و همراه با شما دوستان، نگاهی به این آلبوم تماشایی داشته و تجربه‌ای متفاوت از روزهای بارانی را، به گنجینه‌ی خاطرات‌مان اضافه می‌کنیم.

 

 

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

منبع : کلبه ی زیبایی ها |عکس‌های تماشایی از خیابان‌های خیس از باران
برچسب ها : بارانی ,باران ,متفاوت ,خیابان‌های ,تماشایی ,روزهای ,روزهای بارانی ,شباهت پیدا ,ریزش باران